Blog

Rozhovor pre Story – Julianna Hložek Grmannová

Co vás motivovalo k tomu, založit značku Oxywater? Jakou roli v tom hrála vaše nemoc?

Po celú dobu klasickej liečby (chemoterapia a transplantácia kostnej drene) pri mojom onkologickom ochorení som paralelne užívala vysoko koncentrovaný kyslík. Paradoxne som sa o sile kyslíku dozvedela priamo v nemocnici, avšak možnosť používať ho tam už nebola, dochádzala som do najbližších kúpeľov. Dodával mi energiu, cítila som sa vitálnejšie a nemal žiadnu kontraindikáciu s liečbou. Môj lekár bol o tejto mojej podpornej aktivite informovaný,  nebola tam  žiadna kontraindikácia s liečbou, práve naopak.

Po vyliečení som sa rozhodla otvoriť centrum s kyslíkovými terapiami. Funguje dnes už so stálym personálom a zväčša aj stálymi klientmi desiaty rok. Akúkoľvek procedúru poskytujeme, odporúčame ju podporiť vysoko koncentrovaným kyslíkom. Bunka, ktorá je dostatočne zásobená kyslíkom reaguje veľmi rýchlo na akúkoľvek procedúru. Dosahujeme tak rýchlejšie výsledky.

Zaujímavé sú dnešné merania saturácie krvi, ktorá má mať konštantnú hodnotu. Aj mladí ľudia majú znížený obsah kyslíka v krvi, sú unavení. Čomu to  jednoznačne pripísať? Stresovému, plytkému dýchaniu? Životu vo veľkomeste a jeho smogu či elektrosmogu? Cvičeniu v uzavretých priestoroch? Možno. 9 rokov  bolo naše kyslíkové zariadenie umiestnené oproti vchodu  do najväčšieho fitness centra v Bratislave. Klienti po lekcii nevychádzali odtiaľ viditeľne uspokojení, skôr zničení, až strhaní v tvári. Je známe, že športovci  spaľujú viac kyslíka ako bežný človek, a dnes väčšinou cvičia v uzavretých, klimatizovaných priestoroch. Vo všeobecnosti má  kyslík hlavne protizápalové a osviežujúce, omladzujúce účinky. Antioxidanty stále treba užívať, avšak  ten počet  benefitov pri používaní kyslíka pri terapii je veľmi jasný a aj viditeľný, a  hlavne prevažujúci nad tým minimom oxidantov, ktoré sa bežne aj tak  tvoria. Sama  mám po 46tke, kyslík vo všetkých formách používam viac ako 10 rokov a je to vidieť.

K motivácii založiť značku Oxywater ma priviedla hlavne klientska empatia. Denne som v centre vnímala, že hoci samotná inhalácia 95% kyslíka trvá len 25 minút, s prepravou, parkovaním  je to však častokrát hodina. Kto má dnes denne či niekoľkokrát do týždňa toľko času navyše?  Hľadanie riešení v spojitosti s týmto problémom ma spojilo s odborníkmi a technológmi z Čiech a iných častí sveta, ktorí sa zaoberali problematikou ešte dlhšie ako ja.

Bola som pri pokusoch a omyloch okysličiť a zabaliť kyslíkovú vodu tak, aby mala všetky benefity OOT( Oxygen Oral Therapy) a vedela som, že snaha vyriešiť tento problém bude úspešná, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Snaha totiž skončila patentovaním technológie obohacovania vody kyslíkom.

Štátna skúška vykonaná v Česku dopadla pozitívne, ukázala minimálne 90 mg/l. Aj Ph vody – 7,43 je veľmi vyvážené. Výroba brandu Oxywater začala v októbri 2015, pričom už v novembri sme dostali prvé zahraničné objednávky bez akejkoľvek predošlej marketingovej aktivity. Vo svete totiž takéto novinky aktívne vyhľadávajú, existujú na to špeciálni agenti.

Vieme, že nielen v potravinárskom či nápojovom priemysle, ale aj v odvetví, ktoré hojace účinky kyslíka využíva najdlhšie – v dermatológii- sa chystajú úžasné výrobky obohatené kyslíkom.

Kde všude je možné Oxywater zakoupit? Expandujete jako značka i do zahraničí?

Na Slovensku v sieťach dm drogerie markt, na  benzínových  cerpačkách Shell, Hypermarketoch Tesco, v sieti lekární Vaša lékáreň, na www.pilulka24.sk.

V Čechách sa  pripravujem na etablovanie na trhu cez nášho partnera Good Food Stores a tiež si nás českí klienti môžu zakúpiť na Eshopoch Dr.Max, ktorí dali zelenú tak mladému  produktu bez  zahraničného kapitálu. Prvé vývozy sa uskutočnili do USA, Švajčiarska a dokončuje Saudskú Arábiu.

Čím je tato voda tak specifická?

Oral Oxygen Therapy je nová hlavne u nás, vo svete ani tak nie. Existuje  viacero patentov, nie podľa  všetkých sa dokázala výroba aj realizovať. Oxywater je obohatená na 90mg O2/l ( pre porovnanie balená voda/kohútiková voda má 7-9 mg O2/l) a je prirodzene neperlivá a chutí ako čistá voda, čo je pre nového klienta prekvapivé. Avšak nie všetky plyny robia z vody bublinkový nápoj. Poškriabania hrdla alebo  nadúvania sa naozaj netreba obávať.

Jak přesně funguje kyslíková terapie?

Keď sa kyslíkom obohatená voda dostane do kontaktu s mitochondriálnymi tkanivami (žľazy, črevá, pečeň, ľadviny, mozog, srdce, atď.), vodné membrány sa otvoria a kyslík sa uvoľní do buniek. Parciálny tlak kyslíka (pO2) je dôležitý parameter, ktorý sa používa ako ukazovateľ obsahu kyslíka v krvi. pO2 je hodnota poukazujúca na okamžitú koncentráciu fyzikálne rozpusteného kyslíka v krvi,  jej zvýšenie po vypití vody obohatenej kyslíkom.

Kyslík je transportovaný priamo do cirkulujúcej krvi zažívacím systémom a cez srdcovo- cievny systém.

Proč nám kyslík přináší tolik užitku?

Asi najdôležitelšia  je zrýchlená regenerácia tkanív, hojenie  rán, spomalenie starnutia, zníženie bunkovej hypoxie, zlepšuje sa mikrocirkulácia  v oblasti žalúdka a  čriev.

Jaké je jeho další využití? Kterých nemocí se můžeme díky kyslíku zbavit? Jde například také o kožní problémy? Dá se kyslíkem léčit akné a jiné zánětlivé choroby?

V dermatológii, a špeciálne pri tvorbe akné je silne koncentrovaný kyslík už starý známy. Ložiská sa zmenšujú a  zápalový proces  sa utišuje. Pre túto  vlastnosť sa kyslík už v dávnej histórii používal napríklad pri obetiach požiarov na hojenie tažkých popálením a striekal spolu s vodnou bázou priamo do rán. To isté si môžte urobiť doma s Oxywater, a tiež ju používať ako pleťovú vodu. Všetko presušené napätie v pokožke zmizne, a u aknóznej pleti je zasa doplnkom na doma po použití profesionálneho kyslíkového ošetrenia v salóne. Takže okrem vnútorného použitia pokojne aj na pleť, poďakuje sa vám.

Existují k těmto tvrzením nějaké lékařské studie?

Oxygen Oral Therapy je stále veľmi nový odbor. Asi najväčšími priekopníkmi  v tejto oblasti sú ruský profesor Sirotin, nemecký Prof.Dr.A.Pakdaman M.D., ktorý vydal aj Spravu o vplyvoch a účinkoch OOT, na Slovensku PharmDr. Ján Holec.

Jaké máte na Oxywater ohlasy od běžných konzumentů?

Chvália si hlavne okamžitý prílev energie, utíšenie žalúdka, ľahkosť napoja pri aktívnom športe, a dnes už aj novú príchuť uhorka-limetka, ktorých výber podliehal skutočnosti, že akýkoľvek cukor- aj  fruktóza- nám vytláčal kyslík z vody. Preto táto „letná“kombinácia, ktorá garantuje udržateľnost 90 mg kyslíka na liter.

Jsou lidé ochotní do kyslíku investovat? Nebo jsou spíše skeptičtí?

Hlavne mladí, edukovaní ľudia áno. Neboja sa vyskúšať a aj pochváliť. Sami sa rozhodujú o vreckovom, a veľmi sa teším, že si  svoje peniaze na nápoj zvolia rozumne a  zdravšou  formu, vymieňajú sladené nápoje s povzbudzovačmi za niečo telu prirodzené.

Skeptickí sí hlavne tí neinformovaní. Tí, ktorý bez vyskúšania vyhlasujú, že Oxywater nadúva, hoci ju ani raz nemali a iba automaticky predpokladajú, že má bublinky. No a ešte sú aj takí, čo si myslia, že ju majú dýchať a nie piť :). Absorpčnými orgánmi pri tejto terapii však nie sú pľúca. Ale celý zažívací systém,  počnúc ústami. Hneď tu vie veľmi uľaviť od bolesti hrdla a zahojiť  hlasivky.

Nedávno jste získala ocenění Podnikatelka roku na Slovensku. Co dalšího připravujete, jaké jsou vaše další plány?

2 mesiace po  vyhlásení sme už prišli s prvou príchuťou, hlavne pre tých, čo nemajú radi chuť čistej vody, resp. V nej ten silný kyslík cítia, hoci  v nekoncentrovanej forme kyslík nemá  ani chuť, ani farbu, ani  vôňu. Tento rok už v súvislosti s výhrou verím, že sa nám podarí  absolvovať s pomocou agentúry, ktorá súťaž organizovala aj  medzinárodné výstavy. Tieto peniaze a peniaze na marketing sú to, čo domácej firme bez vstupu kapitálu chýba.