Blog

Úspešná biznis žena Julianna Hložek Grmannová

Z malého podnikania sa jej podarilo vplávať do sveta veľkého businessu s prelomovým nápadom. Spúšťačom bolo onkologické ochorenie, ktorému sa nepoddala, aktívne s ním bojovala a zvíťazila. Sotva rok po zvládnutí náročnej liečebnej procedúry sa pustila do veľkého podnikania. Aj v tejto podnikateľskej oblasti si kladie vysoké ciele a postupne ich zdoláva. Reč je o podnikateľke Slovenska 2016,  Julianne Hložek Grmannovej.

K Oxywater sa dostala skrze onkologickej choroby

Ambiciózna a šikovná majiteľka firmy Oxyslovakia, to na začiatku nemala vôbec jednoduché, avšak vlastná skúsenosť, presvedčenia a dôvera blízkych ľudí jej dodala odhodlanie.

Ako sa zmenil pohľad na jej prácu, ktorú vykonávala pred ochorením a po prekonaní ochorenia? O zdravých a silných protizápalových účinkoch kyslíka sa dozvedela počas pobytu na oddelení onkológie. Liečba kyslíkom nemala pre ňu žiadne kontraindikácie s klasickou liečbou, ktorú podstúpila v 36 rokoch.V minulosti  podnikala s módnymi doplnkami. No  po prekonaní choroby sa v  jej mysli zrodila myšlienka, ak už má niečo predávať, ponúkať ľuďom, tak nech je to niečo zmysluplné a ku svetu módy a doplnkov sa vracia len už ako spotrebiteľ. ,,Keď som ochorela, diagnostikovali mi onkologické ochorenie v predposlednom štádiu. Navyše tehotná, takže predpoveď „dieťa alebo vy“ so mnou riadne zamávala. Keď však kopete za seba, máte len dve možnosti. Vybrala som si boj,  možno preto, že mne varianta vzdať sa príde ako tá  ťažšia“ Práve táto vlastná skúsenosť odštartovala jej novú éru pracovného života a zrod myšlienky kyslíkového centra a neskôr aj nápoja Oxy water. Aj keď spočiatku Julianna pôsobila v malom podnikaní, dnes je majiteľkou stále známejšej firmy. Na otázku, aké je to podnikať hovorí: ,,Pri podnikaní si samozrejme nechám poradiť, avšak vždy sa vrátim k zdravému sedliackemu rozumu, to je veľmi dôležité.“

Slovenský nápad smeruje do sveta

V lokálnom rozmere sa jej už stáva, že ju označujú ako významnú osobnosť, ktorá priniesla prvú značku kyslíkovej vody. Napomohlo k tomu aj štátne ocenenie o ženách v podnikaní, ktoré priniesli niečo nové a reprezentatívne pre našu krajinu. V blízkej budúcnosti by bola veľmi rada, ak by sa jej produkt presadil v zahraničí. Cesta k úspechu bola tŕnistá, vyvíjala sa dlhé roky. Úspech prišiel po dovŕšení 44 rokov. „V mojom prípade to bola sladká nevedomosť, čo od môjho rozhodnutia môžem očakávať a čo sa stane. Vek som nevnímala ako diskriminačný, pretože som si ho neuvedomovala a jednak preto, že počas ochorenia som stratila veľa času. So svojou prehnanou silou a motiváciou som si bola istá, že to dám. Osobná skúsenosť s  kyslíkom bola také veľká, že toto vedomie ma posúvala vpred.“

Oxywater je produkt v zložení vody a kyslíka, dvoch najpodstatnejších potrieb pre náš život. Niektorí ľudia však preferujú príjem kyslíka formou prechádzky, než by mali platiť za takúto vodu, avšak Julianna má nato jednoznačnú odpoveď. „Tu nejde o porovnávanie kyslíka pri dýchaní a kyslíka pri pití vo forme  okysličenej vody. Isteže jedinec, ktorý potrebuje doplniť kyslík kvôli diagnostikovanej astme, či chronickej  bronchitíde musí prijímať kyslík inhaláciou, a kvôli nemožnosti pobytu 3-4 hodinky denne na  čerstvom vzduchu aj koncentrovanou inhaláciou v centrách, kde ju  prevádzkujú. Pri pití okysličenej vody ide ale viac o dodanie protizápalovej a hojacej schopnosti kyslíka do oblastí, ktoré okysličený krvný obeh zásobuje. Naša voda je ľahká, nebublinková, môžu ju piť športovci, po jej vypití sa zároveň zvýši koncentrácia dostupná pre bunkové štruktúry.

Nezabúda na reset

Okrem toho, že je úspešná podnikateľke je to aj krásna žena. Na otázku ako sa o seba stará hovorí: ,,V prvom rade som si vedome nakázala, že sa nebudem starať o to, kto má aký trávnik, ale budem sa starať len o ten svoj. To isté platilo aj v prípade mojej choroby –  neobviňovať a neuzatvárať sa, ale ísť ďalej.“

Napriek onkologickému ochoreniu nezabrzdila, práve naopak, nakoplo ju a posunulo vpred. Otvorila sa jej nové dvere a možností. Bod zlomu famózne zvládla a je príkladom toho, že ak niečo veľmi chceme, podarí sa nám to. Neexistujú žiadne obmedzenia, všetko sa odohráva v našej mysli.

„Našla som strednú cestu, ako správne myslieť. Tak, ako sa musíme starať o fyzické telo, je potrebné starať sa aj o duševné, ale ani jedno nedémonizovať.“

Julianna dokázala vzdorovať situáciám aj napriek ťažkému obdobiu, preto jej patrí veľký rešpekt a môže byť vzorom pre nás všetkých.

Zdroj: ENVY/2018

Jedna myšlienka na “Úspešná biznis žena Julianna Hložek Grmannová

  1. dobrý deň p. Julianna H.Grmannová, veľkou náhodou mi nezávisle volali dve bývalé kolegyne, ktoré počúvali reláciu v slovenskom rozhlase o Vašej zákernej chorobe a jej liečbe. Ak dovolíte, napíšem Vám svoj príbeh. Pred rokom som postúpila výber znamienka na hlave, ktoré mi začalo ešte trochu skôr mokvať a pod ním sa mi urobila hrčka. Tú som si nevidela, preto som nemala tušenie o čo ide. Zákrok som postúpila cca v marci 2019 na Plastickej chirurgii v Nitre. Keď som prišla na kontrolu, lekár mi povedal veľmi zlú správu. Malígny melanóm a tá hrčka bola metastáza. Tú mi ešte raz vyrezal a druhá histológia už bola negatívna. pevne som verila, že to bude všetko, aj keď to bolo pozitívne. Keď ma poslali na vyšetrenie do Bratislavy do Národného onkologického ústavu, nemala som potuchy čo ma tam čaká. Po absolvovaní CT mozgu a CT celého tela mi boli zistené rozptýlené alebo roztrúsené metastázy na mozgu a v pľúcach. V Nitre som absolvovala 10 ožiarov v máji 2019 a potom som dostala liekovú liečbu od júna 2019 až do začiatku mája 2020. Teraz mi plánuje môj lekár predpísať už imunoterapiu, zatiaľ neviem v akom to je štádiu. Je s ním dosť obtiažna komunikácia. Už prešli skoro dva týždne a ešte mi nevolal. Obraciam sa s prosbou na Vás p. Julianna H. Grmannová, mojli by ste mi na Vás poslať kontakt, prípade adresu kde sídlite, aby som sa s Vami mohla spojiť? Veľmi by som bola prešťastná, keby sa mi podarilo vyliečiť sa. Manžel, s ktorým som žila 30 rokov zomrel 14.marca 2015. V ten rok som v júli mala naplánovanú reoperáciu ľavého bedrového, ktorý mi operovali pred desiatimi rokmi a cez Pokec som sa zoznámila mladým mužom, ktorý pracoval v Anglicku. Začali sme si písať tesne pred tou reoperáciou. Bol doma na 2 týždňovej dovolenke a tak sme sa zoznámili. V decembri sa vrátil na Slovensko a bývame spolu už skoro 5 rokov. Je to to najlepšie, čo mi Pán Boh poslal. Tridsať rokov som poznala iba alkohol, cigarety, ponižovanie a pod. Život mi dal druhú šancu. Priateľ je úplný opak nebohého. Mám synov dvojičky. Zatiaľ majú obidvaja priateľky, postavené rodinné domy, založené rodiny. od jedného mám trojročnú vnučku a od druhého dvojročného vnuka a pol ročného vnuka. Tak veľmi som dúfala, že všetko bude v poriadku a zrazu sa mi postavila do života prekážka. Mojím krédom je žiť do stovky, tak pevne verím, že to dám, ale dúfam, že mi s tým pomôžete. Veľmi by som chcela napísať môj životný príbeh. Bola by som Vám povďačná, keby ste mi na tento mail odpísala. Obdivujem Vašu odvahu, vytrvalosť a nezlomnosť. Zatiaľ som už na neplatenej PN-ke a idem na invalidný dôchodok.

    S pozdravom Renáta Dvončová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.